De buurt in cijfers
Een buurt van 6 hectare in het Museumkwartier, verteld in acht hoofdstukken. Scroll door het verhaal; onder elke grafiek staat de bron.
Begin bij hoofdstuk 1Mensen
Jong, veel alleenstaanden, steeds internationaler
Herkomst van inwoners per jaar
Het aandeel met herkomst Nederland daalde van 66% (2013) naar 45% (2025).
- Nederland
- Europa
- Buiten Europa
| Jaar | Nederland | Europa | Buiten Europa |
|---|---|---|---|
| 2013 | 874 | 226 | 224 |
| 2014 | 864 | 235 | 231 |
| 2015 | 875 | 244 | 241 |
| 2016 | 830 | 259 | 256 |
| 2017 | 815 | 282 | 278 |
| 2018 | 795 | 297 | 293 |
| 2019 | 775 | 305 | 300 |
| 2020 | 765 | 312 | 308 |
| 2021 | 735 | 315 | 310 |
| 2022 | 695 | – | – |
| 2023 | 655 | 365 | 360 |
| 2024 | 640 | 360 | 405 |
| 2025 | 630 | 380 | 380 |
2022: de bron heeft geen uitsplitsing naar Europa en buiten Europa. Dat jaar is gemarkeerd als ontbrekend, niet als nul.
Inwoners naar leeftijd
De helft van de bewoners is 25 tot 45 jaar.
| Leeftijd | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| 0-15 | 115 | 8,3% |
| 15-25 | 165 | 12,0% |
| 25-45 | 695 | 50,0% |
| 45-65 | 275 | 20,0% |
| 65+ | 125 | 9,1% |
Het CBS rondt af op vijftallen; de groepen tellen daardoor op tot 1.375 in plaats van 1.381.
Huishoudens
59% woont alleen; gemiddeld 1,6 personen per huishouden.
- Eenpersoons59%
- Meerpersoons zonder kinderen26%
- Meerpersoons met kinderen15%
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Eenpersoons | 505 | 59% |
| Meerpersoons zonder kinderen | 225 | 26% |
| Meerpersoons met kinderen | 125 | 15% |
Afgerond op vijftallen; de groepen tellen op tot 855 van 860.
Inwoners per jaar
Vrijwel stabiel rond 1.400; sinds 2024 licht dalend.
| Jaar | Inwoners |
|---|---|
| 2013 | 1.325 |
| 2014 | 1.330 |
| 2015 | 1.360 |
| 2016 | 1.345 |
| 2017 | 1.375 |
| 2018 | 1.385 |
| 2019 | 1.380 |
| 2020 | 1.385 |
| 2021 | 1.360 |
| 2022 | 1.360 |
| 2023 | 1.380 |
| 2024 | 1.405 |
| 2025 | 1.390 |
| 2026 | 1.381 |
De verticale as begint bij 1.300, zodat de kleine schommelingen zichtbaar zijn.
Meer cijfers (4)Mannen en vrouwen · Burgerlijke staat · Geboorteland · Geboorte en sterfte
Mannen en vrouwen
- Mannen48%
- Vrouwen52%
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Mannen | 670 | 48% |
| Vrouwen | 720 | 52% |
Burgerlijke staat
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Ongehuwd | 1.000 | 72,0% |
| Gehuwd | 300 | 22,0% |
| Gescheiden | 75 | 5,4% |
| Verweduwd | 20 | 1,4% |
Geboorte en sterfte per 1.000 inwoners
- Geboorte
- Sterfte (streepjes)
| Jaar | Geboorte | Sterfte |
|---|---|---|
| 2013 | 18 | 3 |
| 2014 | 20 | 3 |
| 2015 | 17 | 3 |
| 2016 | 19 | 2 |
| 2017 | 20 | 3 |
| 2018 | 14 | 6 |
| 2019 | 16 | 2 |
| 2020 | 9 | 2 |
| 2021 | 13 | 4 |
| 2022 | 8 | 1 |
| 2023 | 11 | 7 |
| 2024 | 11 | 5 |
| 2025 | 10 | 0 |
In 2025: 15 geboorten en 5 sterfgevallen in absolute aantallen.
Geboorteland en herkomst
820 inwoners zijn in Nederland geboren, 570 daarbuiten.
- Herkomst Nederland
- Herkomst Europa
- Herkomst buiten Europa
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Geboren in Nederland - herkomst Nederland | 630 |
| Geboren in Nederland - herkomst Europa | 60 |
| Geboren in Nederland - herkomst buiten Europa | 130 |
| Geboren buiten Nederland - herkomst Europa | 320 |
| Geboren buiten Nederland - herkomst buiten Europa | 250 |
Wonen
Bijna iedereen woont in een appartement uit vóór 1945
Gemiddelde WOZ-waarde per jaar
Van € 290.000 naar € 611.000: meer dan verdubbeld (+111%) sinds 2013.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde |
|---|---|
| 2013 | € 290.000 |
| 2014 | € 283.000 |
| 2015 | € 292.000 |
| 2016 | € 321.000 |
| 2017 | € 381.000 |
| 2018 | € 437.000 |
| 2019 | € 485.000 |
| 2020 | € 530.000 |
| 2021 | € 528.000 |
| 2022 | € 540.000 |
| 2023 | € 642.000 |
| 2024 | € 598.000 |
| 2025 | € 611.000 |
Koop en huur
Ruim de helft is huur bij een particuliere verhuurder.
- Koopwoningen35%
- Huur - woningcorporatie11%
- Huur - overige verhuurders54%
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Koopwoningen | 310 | 35% |
| Huur - woningcorporatie | 97 | 11% |
| Huur - overige verhuurders | 478 | 54% |
Bouwperiode van de adressen
Alle woningen zijn van vóór 1945.
| Periode | Adressen |
|---|---|
| Voor 1700 | 0 |
| 1700 tot 1900 | 510 |
| 1900 tot 1925 | 440 |
| 1925 tot 1950 | 8 |
| 1950 tot 1970 | 0 |
| 1970 tot 1980 | 0 |
| 1980 tot 1990 | 0 |
| 1990 tot 2000 | 0 |
| 2000 tot 2010 | 0 |
| 2010 tot 2020 | 0 |
| 2020 en later | 0 |
Aantal adressen per bouwperiode van het pand; vanaf 1950 is het aantal 0.
Energielabels
Label C komt het meest voor; 194 adressen hebben label G.
| Label | Adressen |
|---|---|
| A+++++ | 0 |
| A++++ | 0 |
| A+++ | 0 |
| A++ | 5 |
| A+ | 13 |
| A | 112 |
| B | 100 |
| C | 233 |
| D | 146 |
| E | 78 |
| F | 41 |
| G | 194 |
Labels A+++ en hoger komen niet voor. 38 adressen hebben geen label, 152 een voorlopig label.
Gas en stroom per woning
Gasverbruik daalde van 1.100 m³ (2013) naar 640 m³ (2024).
| Jaar | Gas (m³ per woning) | Stroom (kWh per woning) |
|---|---|---|
| 2013 | 1.100 | 2.100 |
| 2014 | 800 | 2.000 |
| 2015 | 860 | 1.980 |
| 2016 | 910 | 1.970 |
| 2017 | 860 | 1.970 |
| 2018 | 870 | 1.930 |
| 2019 | 820 | 1.870 |
| 2020 | 800 | 1.990 |
| 2021 | 930 | 2.050 |
| 2022 | 740 | 1.900 |
| 2023 | 660 | 1.750 |
| 2024 | 640 | 1.780 |
Twee aparte grafieken, elk met een eigen eenheid en as.
Meer cijfers (3)Soort woningen · Bewoond en onbewoond · Gebruiksdoelen
Soort woningen
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Appartementen | 888 |
| Tussenwoningen | 1 |
| Hoekwoningen | 1 |
Bewoond en onbewoond
- Bewoond89%
- Onbewoond11%
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Bewoond | 788 | 89% |
| Onbewoond | 97 | 11% |
Waarvoor worden adressen gebruikt
| Gebruik | Adressen |
|---|---|
| Woonfunctie | 890 |
| Winkelfunctie | 28 |
| Bijeenkomstfunctie | 16 |
| Kantoorfunctie | 13 |
| Industriefunctie | 8 |
| Overige gebruiksfunctie | 7 |
| Gezondheidszorgfunctie | 2 |
| Onderwijsfunctie | 1 |
| Celfunctie | 0 |
| Logiesfunctie | 0 |
| Sportfunctie | 0 |
Alleen functies met minstens één adres; de overige (bijvoorbeeld sport en logies) zijn 0.
Werk en geld
Hoge inkomens, veel zakelijke dienstverlening
Inkomen
Anderhalf keer zoveel als het Nederlandse gemiddelde (€ 34.900).
| Soort | Waarde | Jaar |
|---|---|---|
| Gemiddeld inkomen per inwoner | € 58.400 | 2023 |
| Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger | € 67.400 | 2023 |
| Gemiddeld huishoudinkomen | € 51.000 | 2023 |
| Mediaan vermogen huishoudens | € 33.000 | 2024 |
| Personen in armoede | 6,6% | 2024 |
| Huishoudens met laag inkomen | 8,3% | 2023 |
| Huishoudens onder of rond sociaal minimum | 9,5% | 2023 |
Inkomen per inwoner in de buurten van het Museumkwartier
Nederland: € 34.900. Amsterdam: € 41.000.
- Duivelseiland
- Wijk Museumkwartier
- Andere buurten
| Gebied | Inkomen per inwoner |
|---|---|
| Harmoniehofbuurt | € 41.400 |
| Duivelseiland | € 58.400 |
| Museumplein | € 64.600 |
| Hondecoeterbuurt | € 73.300 |
| Johannes Vermeerbuurt | € 79.100 |
| Museumkwartier | € 79.800 |
| Concertgebouwbuurt | € 82.400 |
| Banpleinbuurt | € 83.100 |
| Cornelis Schuytbuurt | € 92.900 |
| P.C. Hooftbuurt | € 100.300 |
Bedrijfsvestigingen per sector
Van de 405 vestigingen is een derde zakelijke dienstverlening.
| Sector | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Landbouw, bosbouw en visserij | 0 | 0,0% |
| Nijverheid en energie | 20 | 4,9% |
| Handel en horeca | 50 | 12,0% |
| Vervoer, informatie en communicatie | 35 | 8,6% |
| Financiële diensten en onroerend goed | 20 | 4,9% |
| Zakelijke dienstverlening | 135 | 33,0% |
| Overheid, onderwijs en zorg | 90 | 22,0% |
| Cultuur, recreatie en overig | 55 | 14,0% |
Meer cijfers (2)Werk · Personen met een uitkering
Werk
| Soort | Percentage |
|---|---|
| Netto arbeidsparticipatie | 79% |
| Werknemers met vaste arbeidsrelatie | 51% |
| Werknemers met flexibele arbeidsrelatie | 28% |
| Zelfstandigen | 21% |
Personen met een uitkering
| Soort | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Bijstand | 10 | 1% |
| Arbeidsongeschiktheid (AO) | 30 | 2% |
| Werkloosheid (WW) | 20 | 1% |
| AOW | 130 | 9% |
Mobiliteit
Weinig auto’s per huishouden, elektrisch groeit snel
Voertuigen op naam van bewoners
717 voertuigen, waarvan 575 personenauto’s.
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Personenauto | 575 |
| Bromfiets | 72 |
| Bedrijfsauto | 45 |
| Motorfiets | 25 |
| Energiebron: Benzine | 407 |
| Energiebron: Diesel | 65 |
| Energiebron: Elektriciteit | 106 |
| Energiebron: Hybride | 128 |
| Energiebron: Hybride met stekker | 8 |
| Energiebron: LPG | 3 |
De RDW telt alle voertuigen op naam van buurtadressen. De CBS-telling hieronder is een andere reeks; zet ze niet naast elkaar.
Auto’s per huishouden
| Soort | Waarde |
|---|---|
| Personenauto's | 295 |
| Personenauto's per huishouden | 0,34 |
| Motorfietsen | 20 |
| Personenauto's per km² | 4.917 |
Elektrische auto’s per maand
Van 16 (maart 2022) naar 63 (september 2026).
| Maand | Aantal |
|---|---|
| mrt ’22 | 16 |
| apr ’22 | 17 |
| mei ’22 | 17 |
| jun ’22 | 18 |
| jul ’22 | 19 |
| aug ’22 | 19 |
| sep ’22 | 19 |
| okt ’22 | 20 |
| nov ’22 | 20 |
| dec ’22 | 21 |
| jan ’23 | 21 |
| feb ’23 | 22 |
| mrt ’23 | 22 |
| apr ’23 | 23 |
| mei ’23 | 23 |
| jun ’23 | 25 |
| jul ’23 | 25 |
| aug ’23 | 25 |
| sep ’23 | 25 |
| okt ’23 | 26 |
| nov ’23 | 27 |
| dec ’23 | 27 |
| jan ’24 | 27 |
| feb ’24 | 28 |
| mrt ’24 | 28 |
| apr ’24 | 30 |
| mei ’24 | 30 |
| jun ’24 | 31 |
| jul ’24 | 32 |
| aug ’24 | 33 |
| sep ’24 | 33 |
| okt ’24 | 34 |
| nov ’24 | 35 |
| dec ’24 | 36 |
| jan ’25 | 37 |
| feb ’25 | 38 |
| mrt ’25 | 38 |
| apr ’25 | 39 |
| mei ’25 | 38 |
| jun ’25 | 39 |
| jul ’25 | 39 |
| aug ’25 | 49 |
| sep ’25 | 49 |
| okt ’25 | 49 |
| nov ’25 | 50 |
| dec ’25 | 50 |
| jan ’26 | 51 |
| feb ’26 | 51 |
| mrt ’26 | 43 |
| apr ’26 | 44 |
| mei ’26 | 45 |
| jun ’26 | 49 |
| jul ’26 | 62 |
| aug ’26 | 61 |
| sep ’26 | 63 |
63 elektrische auto’s: 60 personenauto’s en 3 bedrijfsauto’s. De 106 in de brandstofgrafiek bevat ook 43 elektrische bromfietsen.
Verkeersongevallen per jaar
14 ongevallen in 2025: 11 met materiële schade, 3 met letsel, 0 dodelijk.
- Materiële schade
- Letsel
| Jaar | Totaal | Materiële schade | Letsel | Dodelijk |
|---|---|---|---|---|
| 2003 | 13 | 10 | 3 | 0 |
| 2004 | 12 | 10 | 2 | 0 |
| 2005 | 4 | 1 | 3 | 0 |
| 2006 | 6 | 5 | 1 | 0 |
| 2007 | 8 | 5 | 3 | 0 |
| 2008 | 6 | 4 | 2 | 0 |
| 2009 | 6 | 5 | 1 | 0 |
| 2010 | 10 | 10 | 0 | 0 |
| 2011 | 2 | 2 | 0 | 0 |
| 2012 | 9 | 8 | 1 | 0 |
| 2013 | 10 | 7 | 3 | 0 |
| 2014 | 8 | 6 | 2 | 0 |
| 2015 | 5 | 4 | 1 | 0 |
| 2016 | 9 | 7 | 2 | 0 |
| 2017 | 10 | 6 | 4 | 0 |
| 2018 | 12 | 10 | 2 | 0 |
| 2019 | 11 | 7 | 4 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2021 | 7 | 5 | 2 | 0 |
| 2022 | 5 | 4 | 1 | 0 |
| 2023 | 6 | 4 | 2 | 0 |
| 2024 | 8 | 5 | 3 | 0 |
| 2025 | 14 | 11 | 3 | 0 |
Dichtheid per km²
Duivelseiland is 43 keer zo dicht bevolkt als Nederland.
| Soort | Duivelseiland | Nederland |
|---|---|---|
| Inwoners per km² | 23.167 | 536 |
| Adressen per km² | 9.115 | 2.093 |
| Auto’s per km² | 4.917 | 275 |
Elke rij heeft een eigen schaal; de grijze balk is Nederland.
Veiligheid
Zeer dicht bebouwd; fietsendiefstal is de grootste post
Geregistreerde misdrijven per jaar
Sinds 2015 rond de 110 per jaar; 115 in 2025.
| Jaar | Misdrijven |
|---|---|
| 2012 | 152 |
| 2013 | 159 |
| 2014 | 141 |
| 2015 | 114 |
| 2016 | 125 |
| 2017 | 108 |
| 2018 | 105 |
| 2019 | 109 |
| 2020 | 110 |
| 2021 | 106 |
| 2022 | 118 |
| 2023 | 119 |
| 2024 | 112 |
| 2025 | 115 |
Meest voorkomende misdrijven in 2025
39 van de 115 misdrijven waren fietsen-, brom- of snorfietsdiefstal.
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Diefstal van brom-, snor-, fietsen | 39 |
| Ongevallen (weg) | 15 |
| Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen | 9 |
| Onder invloed (weg) | 7 |
| Mishandeling | 6 |
| Diefstal af/uit/van ov. voertuigen | 6 |
| Overige vermogensdelicten | 6 |
| Horizontale fraude | 6 |
| Vernieling cq. zaakbeschadiging | 5 |
| Diefstal/inbraak woning | 3 |
Top 10 van soorten.
Meer cijfers (1)Misdrijven per 1.000 inwoners
Misdrijven per 1.000 inwoners
In totaal 83 per 1.000 inwoners.
| Soort | Per 1.000 inwoners |
|---|---|
| Diefstal | 49 |
| Verkeersovertredingen | 17 |
| Geweld en seksmisdrijven | 6 |
| Oplichting | 6 |
| Vernieling | 4 |
| Overige misdrijven | 2 |
| Milieu overtredingen | 0 |
Gezondheid en welzijn
Goed ervaren gezondheid en tevreden met de omgeving
Tevreden met wonen
90% is tevreden met de woonomgeving.
- Tevreden met de woning86%
- Tevreden met de woonomgeving90%
- Tevreden met het groen in de omgeving72%
| Soort | Percentage |
|---|---|
| Tevreden met de woning | 86% |
| Tevreden met de woonomgeving | 90% |
| Tevreden met het groen in de omgeving | 72% |
Bewegen en gewicht
- Voldoet aan de beweegrichtlijn71%
- Wekelijks sporten74%
- Lopen en/of fietsen naar school of werk79%
- Overgewicht30%
- Ernstig overgewicht (obesitas)7%
| Soort | Percentage |
|---|---|
| Voldoet aan de beweegrichtlijn | 71% |
| Wekelijks sporten | 74% |
| Lopen en/of fietsen naar school of werk | 79% |
| Overgewicht | 30% |
| Ernstig overgewicht (obesitas) | 7% |
Inwoners met een goede gezondheid
In 2024: 82% van de 18- tot 65-jarigen.
- 18 tot 65 jaar
- 65 jaar of ouder
- 18 jaar of ouder (streepjes)
| Jaar | 18 tot 65 jaar | 65 jaar of ouder | 18 jaar of ouder |
|---|---|---|---|
| 2012 | 88% | 62% | 86% |
| 2016 | 86% | 61% | 84% |
| 2020 | 88% | 65% | 86% |
| 2022 | 78% | 59% | 76% |
| 2024 | 82% | 63% | 80% |
Enquêtegebaseerd (steekproef), daarom een schatting.
Welzijn en eenzaamheid
93% krijgt steun van anderen; 48% voelt zich eenzaam.
- Eenzaam48%
- Ernstig eenzaam15%
- Emotioneel eenzaam34%
- Sociaal eenzaam32%
- Hoge veerkracht54%
- Lage veerkracht15%
- (Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%
- Hoog risico op angst of depressie10%
- Krijgt steun van anderen93%
- Vrijwilligerswerk20%
- Mantelzorger7%
| Soort | Percentage |
|---|---|
| Eenzaam | 48% |
| Ernstig eenzaam | 15% |
| Emotioneel eenzaam | 34% |
| Sociaal eenzaam | 32% |
| Hoge veerkracht | 54% |
| Lage veerkracht | 15% |
| (Heel) veel stress in afgelopen 4 weken | 29% |
| Hoog risico op angst of depressie | 10% |
| Krijgt steun van anderen | 93% |
| Vrijwilligerswerk | 20% |
| Mantelzorger | 7% |
Meer cijfers (2)Alcohol en roken · Geluidhinder
Alcohol en roken
- 18 jaar of ouder
- 18 tot 65 jaar
- 65 jaar of ouder
| Soort | 18 jaar of ouder | 18 tot 65 jaar | 65 jaar of ouder |
|---|---|---|---|
| Rookt tabak | 24% | 25% | 18% |
| Voldoet aan de alcoholrichtlijn | 20% | 18% | 34% |
| Drinken | 91% | 92% | 84% |
| Zwaar drinken | 19% | 20% | 10% |
| Overmatig drinken | 11% | 10% | 15% |
Ernstige geluidhinder door
| Bron | Percentage |
|---|---|
| buren | 10% |
| wegverkeer | 9% |
| vliegverkeer | 4% |
| treinverkeer | 1% |
| windturbines | 0% |
Voorzieningen en onderwijs
Alles binnen loopafstand, behalve de school in de buurt zelf
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
Bijna alles binnen een kilometer; alleen het treinstation ligt verder weg (2,1 km).
| Voorziening | Afstand (km) | Jaar |
|---|---|---|
| Huisartsenpraktijk | 0,3 | – |
| Supermarkt | 0,3 | – |
| Restaurant | 0,1 | – |
| Basisonderwijs | 0,8 | – |
| Voortgezet onderwijs | 0,4 | – |
| Bibliotheek | 0,4 | – |
| Treinstation | 2,1 | – |
| Sportterrein | 0,7 | – |
| Bioscoop | 0,9 | – |
| Museum | 0,6 | – |
| Apotheek | 0,6 | 2025 |
| Café | 0,2 | 2025 |
| Cafetaria | 0,2 | 2025 |
| Hotel | 0,3 | 2025 |
| Zwembad | 0,7 | 2025 |
| Brandweerkazerne | 1,0 | 2025 |
| Podiumkunsten | 1,0 | 2024 |
| Poppodium | 1,5 | 2024 |
| Openbaar groen | 0,5 | 2017 |
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een adres in de buurt.
Afstand tot scholen en opvang (km)
Voortgezet onderwijs ligt gemiddeld 0,4 km weg; in Nederland 2,5 km.
- Duivelseiland
- Museumkwartier
- Amsterdam
- Nederland
| Soort | Duivelseiland | Museumkwartier | Amsterdam | Nederland |
|---|---|---|---|---|
| Kinderdagverblijf | 0,6 | 0,3 | 0,4 | 0,7 |
| Buitenschoolse opvang | 0,9 | 0,5 | 0,5 | 0,7 |
| Basisonderwijs | 0,8 | 0,6 | 0,6 | 0,8 |
| Voortgezet onderwijs | 0,4 | 0,6 | 1,1 | 2,5 |
| VMBO | 0,4 | 0,8 | 1,1 | 2,6 |
| HAVO/VWO | 0,4 | 0,6 | 1,3 | 3,4 |
In de buurt zelf staat geen school of kinderopvang.
Binnen bereik
Gemiddeld aantal binnen 1 of 5 kilometer.
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Restaurants binnen 1 km | 115 |
| Cafés binnen 1 km | 22 |
| Supermarkten binnen 1 km | 7,3 |
| Musea binnen 5 km | 41 |
| Podiumkunsten binnen 5 km | 36 |
| Bioscopen binnen 5 km | 11 |
Meer cijfers (2)Leerlingen en studenten · Opleidingsniveau
Leerlingen en studenten die in de buurt wonen
180 in totaal; WO-studenten vormen de grootste groep (70).
| Soort | Aantal |
|---|---|
| Leerlingen PO | 50 |
| Leerlingen VO | 30 |
| Studenten MBO | 10 |
| Studenten HBO | 20 |
| Studenten WO | 70 |
Opleidingsniveau (15 tot 75 jaar)
940 van de 1.230 inwoners is hoger opgeleid.
- Hoger76%
- Middelbaar15%
- Praktisch8%
| Soort | Aantal | Jaar |
|---|---|---|
| Hoger | 940 | 2024 |
| Middelbaar | 190 | 2023 |
| Praktisch | 100 | 2023 |
Het percentage 76% is afgeleid van de aantallen; de bron toont hier ten onrechte 100%. Jaargangen verschillen (2023 en 2024).
Vergelijking
Wat Duivelseiland anders maakt dan de rest van Nederland
Wat Duivelseiland onderscheidt van Nederland
Elke rij heeft een eigen schaal.
- Duivelseiland
- Amsterdam
- Nederland
| Soort | Duivelseiland | Amsterdam | Nederland |
|---|---|---|---|
| Inwoners per km² | 23.167 | 4.968 | 536 |
| Adressen per km² | 9.115 | 6.138 | 2.093 |
| Hoger opgeleid (%) | 76% (afgeleid) | 50% | 33% |
| Inkomen per inwoner (€) | € 58.400 | € 41.000 | € 34.900 |
| Woningen van vóór 1945 (%) | 100% | 37% | 18% |
Hoger opgeleid: 76% is afgeleid van de aantallen (940 van 1.230); de bron toont hier ten onrechte 100%.
Gemeenteraadsverkiezingen, 18 maart 2026
Aantal stemmen, geordend op stemmen. Eén kleur voor alle partijen.
| Partij | Stemmen | Aandeel |
|---|---|---|
| D66 | 518 | 21,9% |
| VVD | 470 | 19,8% |
| GroenLinks | 369 | 15,6% |
| PvdA | 300 | 12,7% |
| Volt | 165 | 7,0% |
| JA21 | 124 | 5,2% |
| PvdD | 102 | 4,3% |
| CDA | 98 | 4,1% |
| FvD | 64 | 2,7% |
| BIJ1 | 53 | 2,2% |
| SP | 46 | 1,9% |
| De Vonk | 22 | 0,9% |
| De Stem Van Amsterdam | 13 | 0,5% |
| CU | 8 | 0,3% |
| DENK | 6 | 0,3% |
| 50PLUS | 5 | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 5 | 0,2% |
Som van de twee stembureaus in de buurt. 7 kleinere partijen zijn niet getoond (105 stemmen). Aandeel is zelf berekend uit 2.368 stemmen.
Meer cijfers (1)Woningwaarde en aandeel 65-plussers
Woningwaarde en aandeel 65-plussers
- Duivelseiland
- Wijk Museumkwartier
- Overige gebieden
| Gebied | Gemiddelde WOZ-waarde | Aandeel 65-plus | Woningen |
|---|---|---|---|
| Nederland | € 398.000 | 21% | 8.274.513 |
| Provincie Noord-Holland | € 480.147 | 19% | 1.420.068 |
| Gemeente Amsterdam | € 518.000 | 14% | 486.769 |
| Woonplaats Amsterdam | € 518.000 | 14% | 486.769 |
| Woonplaats Weesp | € 521.765 | 17% | 10.399 |
| Wijk Museumkwartier | € 1.153.000 | 20% | 7.116 |
| Buurt Duivelseiland | € 611.000 | 9% | 885 |
| P.C. Hooftbuurt | € 1.234.000 | 18% | 524 |
| Cornelis Schuytbuurt | € 1.491.000 | 15% | 1.524 |
| Harmoniehofbuurt | € 649.000 | 52% | 883 |
| Concertgebouwbuurt | € 1.348.000 | 15% | 1.041 |
| Buurt Museumplein | € 607.000 | 0% | 5 |
| Buurt Vondelpark-Oost | € 607.000 | 0% | 3 |
| Johannes Vermeerbuurt | € 1.218.000 | 19% | 810 |
| Banpleinbuurt | € 1.761.000 | 29% | 357 |
| Hondecoeterbuurt | € 1.069.000 | 19% | 1.084 |
Museumplein en Vondelpark-Oost hebben minder dan 10 woningen en zijn statistisch onbetrouwbaar (gestippelde cirkels).
Bronnen en toelichting
Bronnen en peiljaren
| Bron | Waarvoor | Peiljaar |
|---|---|---|
| CBS | Inwoners, huishoudens, wonen, inkomen, werk, voorzieningen | 2013 tot 2026 |
| Kadaster (BAG) | Adressen, woningtype, bouwperiode, gebruiksdoelen | 2026 |
| RVO / EP-online | Energielabels | 2026 |
| RDW | Voertuigen en elektrische auto’s | september 2026 |
| Politie (data.politie.nl) | Geregistreerde misdrijven | 2012 tot 2025 |
| Rijkswaterstaat (BRON) | Verkeersongevallen | 2003 tot 2025 |
| RIVM Gezondheidsmonitor | Gezondheid, welzijn, tevredenheid (schatting) | 2024 |
| Kiesraad | Gemeenteraadsverkiezingen | 18 maart 2026 |
Schatting
Cijfers van het RIVM komen uit een enquête onder een steekproef van inwoners. Ze dragen daarom het label “Schatting” en zijn minder precies dan tellingen.
Afgerond
Het CBS rondt buurtcijfers af op vijftallen. De leeftijdsgroepen tellen daardoor op tot 1.375 in plaats van 1.381.
Verzameld via
De cijfers zijn verzameld via allecijfers.nl, dat gegevens van de bovenstaande bronnen bundelt (peildatum 18 september 2026). Per grafiek staat de oorspronkelijke bron vermeld.
Hergebruik
CBS-cijfers vallen onder CC BY 4.0; noem bij hergebruik de oorspronkelijke bron.